SUCHÝ KAŠEL
Kašel je projevem napadení plic a otočení toku energie tohoto orgánu. Suchý, dráždivý kašel je častým projevem při virových nemocech a udává se ve velké míře i u koronaviru.
Můžeme významně pomoci při těchto problémech i pomocí přírodních postupů. Potřebujeme podpořit obrannou reakci organismus, posílit plíce a uvolnit dýchací cesty.
Při suchém kašli si můžeme pomoci s ...
- OBKLAD TVAROHU A ČESNEKU
kostka tvarohu, 3 stroužky česneku, sádlo, bavlněná látka.
Tvaroh lehce nahřejeme a smícháme s třemi stroužky rozdrceného česneku. Dáme na bavlněnou látku a uděláme placku. Zabalíme do bavlny. Hrudník natřeme sádlem a zabalenou placku z tvarohu a česneku přiložíme na hrudník natřený sádlem. Zavážeme do bavlny. (Nesmíme dát igelit) a necháme asi hodinu.
Uvolníme tím plíce, podpoříme dýchání. Opakujeme 1-2x denně.
- Při déletrvajícím suchém kašli dáme kombinaci ZÁZVOROVÉHO A BRAMBOROVÉHO OBKLADU. Hrudník, nebo záda v oblasti plic nejprve rozehřejeme střídáním zázvorového obkladu po dobu 8-10 minut a pak přiložíme na 30-45 minut obklad bramborový.
Zázvorový obklad popíšeme v následujícím článku.
Bramborový obklad: nastrouháme syrovou bramboru, přidáme několik kapek zázvorové šťávy (2-3 kapky), přimícháme rozdrcený list zelí a vše zahustíme jakoukoli moukou.
Hned po rozehřátí hrudníku zázvorem, přiložíme rovnou na kůži. Zavážeme do bavlny (nesmíme dávat igelit).
- VÝVAR Z KOŘENE LOTOSU
2-3 kolečka sušeného lotosu dáme do šálku vody a 10 minut vaříme. pak přecedíme přes umělohmotné sítko, lehce vymačkáme (něčím dřevěným, nepoužíváme kov). Pokud máme pocit chladu, můžeme přidat pár kapek zázvorové šťávy. Pijeme 2x denně mimo jídlo.
Velmi dobrý je i ČAJ Z DIVIZNY.
POZOR!
Pokud máme současně studené nohy, je třeba je zahřát solí (viz minulý článek). Podpoříme tím ledviny a zlepšíme nádech.